İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocukluk Aşkının Büyüsü; Esinti | Kitap İncelemesi

Last updated on 20 Mayıs 2020

Overall
5
  • Kitaba Verdiğim Puan

Özet

İki genç ve birbirlerinden ayrı yaşadıkları on beş yıl… Genç kız, bu süre zarfında kalbine bir kişiyi davet etmiştir, ama genç erkek zihnini sevdiği kadından ayıramayarak ondan başka kimseyi almamayı kalbine söz vermiştir. On beş yıl sonra tesadüfen karşılaştıklarında ise, olanlar beklemedikleri bir şekilde gün yüzüne çıkmayı başarmıştır. Tabii, aşk her zaman onlar için tatlı olmayacaktı, çoğu zaman ağız yakmasını çok iyi başaracaktı. Fakat ikisinin de çok iyi bildiği bir başka şey daha vardı. O da ; Aşk her zaman galip gelirdi! Bu hikaye sadece bir hayatın hikayesi değildi aslında, bu hikaye birden fazla hayatın hikayesiydi. Ve en önemlisi, çocukluk aşkın yıllar sonra karşına çıksa ne yaparsın?

  • Kitabın Yayınevi: Herdem Kitap
    Kitabın Yazarı: İrem Mumcu
    Çıkış Tarihi: 30 Mayıs 2016
    Sayfa Sayısı: 700 (Ciltli)
    Kategorisi: Romantik/Macera

Esinti Konusu

Blessing Ivalyn yirmi yaşına bastığında yetimhanede kurduğu, hayallerinin üniversitesine kabul edildiğini öğrenir. Yanında sahip olduğu üç arkadaşı ile hayallerinin şehrine Londra’ya üvey ailesinin yardımıyla taşınır. İlk haftada, yıllardır unuttuğu çok önemli bir detayı fark eder. Yetimhanede kaldığı zamanlarda beş yıl da tanıdığı, benimsediği ve sevdiği bir çocuk vardır; Zack Withley.

Zack Withley yirmi yaşındadır. 2013 yılında Dünyaca ünlü grup olan ‘Forever Unison’ grubunun beş solistinden birisidir. Kalın gırtlağı, sert sesi ve çekici görüntüsüyle kısa süre de grup üyeleri ile tüm dünyanın gözdesi haline gelmiştir.

Zack ve Blessing beş yıl boyunca Londra’da birlikte kaldığı yetimhaneden hiç istemeseler de beş yaşlarında başka ailelere evlat verilirler. Bu durum, onları on beş yıl ayrı düşürecektir; Taa ki o, tesadüf eseri gerçekleşen güne kadar.

Bu on beş yıl geçen süre zarfında Blessing, kendisine sunulan güzel şartlar nedeniyle Zack’i aklından çıkarmıştır. Artık eskisi gibi üzülmüyor, hatta onu hatırlamıyordur bile. Zack ise dünyaca ünlü bir grupta olmasına rağmen genç kızı aklından çıkaramamış, her zaman onun geleceğine inanarak adımlarını atmıştır. Blessing ise bu tesadüf sonucu gerçekleşen gece de Zack’i sesinden ve gözlerinden hatırlar.

Genç çiftler birbirlerini gördüklerinin verdiği heyecanla yaşamaya kısa sürede birlikte devam ederler, ama bilmedikleri daha da önemli bir durum vardır. Bu önemli durum Blessing’i tekrardan bilinmeyen karmaşıklıklara sürükler ve aşkının peşinden gitmek isteyen Blessing, olanlar karşısında kontrolünü kaybeder. Bu sırada olaylar, aniden Zack’in kontrolü dışında gerçekleşir. Olaylar, Zack ve Blessing’in aşkını her defasında mahvetmeye meyillidir. Bu inişli çıkışlı yolları bir şekilde atlatmaları gerekmektedir.

GÖZ ATIN: Eğer Bir Kez Could Mountain’e Giydiyseniz, Oradan Çıkış Yoktur; Yeşil Yol | Kitap İncelemesi

Bu sırada Zack’in diğer grup arkadaşı olan Harris Saxon ve Blessing’in dostu olan Emma Walker’ın karmaşık ilişkilerine de değinerek, Lex Parkin ve bir şirkette modellik yapan Lena Marvin’in yalan aşkının arasında Lex’e bir türlü duygularını belli edemeyen Maggie Moore’un hüznüne de tanık olacaksınız.

Dostluklar, eğlenceler ve sımsıcak aile havası tüm güzelliğiyle devam ederken Forever Unison grubunun turneye çıkmasıyla Blessing’in arkadaşlarıyla bu durumu atlatması gerekirken kafası yirmi yıl sonra hiç tanımadığı birisi yüzünden tekrar karışır. Bu durum Blessing’in kafasını daha da karmaşık bir olaya sürükler. Kısa sürede beklenmedik olaylar yaşanır.

Esinti kitabında, bakalım sizde Zack ve Blessing’in tüm zorluklara rağmen aşklarına inanacak mısınız?

Sizce aşk her zaman galip gelir mi?

🍃 Bu bir hastalık mıydı acaba? Zack ile geçen dakikalarım genelde böyle oluyordu. Bana dokunduğu her an da midemde oluşan ağrı, gözlerime her baktığında kendimi yansımasında görmek, kirpiklerini her oynattığında santimine kadar ayarlanan ve güzel gözlerini benden kaybettiğinde salisesinde yaşadığım acı, gülümsediğinde dudaklarının kıvrılışı ve sonradan gelen kalp ağrısı… Bunların hepsi neyi gerektiriyordu? Ah, ona aşıktım! Aşk bunu mu gerektiriyordu gerçekten? (Esinti Kitabı, Syf. 411)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.